Organize Sanayi Bölgesi 305 Sokak No:11 Salihli / Manisa +90 236 742 50 10
Türkçe English Russia

Tek Katlı Soğutma Ekipmanları

Peletlenen yem içindeki nemi düşürmek ve sıcaklığı ortam sıcaklığına düşürmek için tasarlanmış ekipmanlardır. Ortamdaki hava yem akış yönünün ters istikametinde yem içinden geçirilir, yem sıcaklığını ortam sıcaklığına düşürülmesi sağlanır.

Hava giriş yüzey alanı genişletilerek tüm peletlerin eşit soğutulması sağlanır. Soğutucu içinde yemin düzgün dağılımı için dağıtıcı mekanizmalar geliştirilmiştir.

Soğutucu girişinde bulunan hava kilidi ile soğutucu içinden geçen hava akışı performansı artırılır.

Soğutucu girişinden düzenli yem akışı hava kilidi ile sağlanır. Soğutucu yapısı yemin düzgün dağılımı için özel olarak tasarlanmıştır. Yem seviye sensörleri ve sıcaklık sensörleri ile kontrol sağlanır ve özel tasarlanmış alt boşaltma sistemi ile yem deşarj edilir.

Soğutucu ürün katmanları arasından hava çekerek çalışır. Girişten sürekli yeni peletler ile beslenir ve menteşeli kayar sistem aracılığıyla boşaltılır. Bu aşamalı bir deşarj sırasında birikmeyi engeller.

Deşarj sistemi, seviye ve sıcaklık sensörleri tarafından izlenir ve hidrolik olarak tahrik edilir. Kayma sistemi için açma ve kapama pozisyonları el ile veya uzaktan ayarlanabilir (PLC).

Soğutucudaki deşarj sistemi, tüm pelet türleri için uygundur ve ayrıca tamamen boşaltıldıktan sonra soğutucuda hiçbir ürün kalmadığı için en temiz deşarj sistemidir.

 

Teknik

 

 

Back to top